Magazyn angielski #26 Multiliga, ostateczny bój o Europę i czas pożegnań,

Ostatnia kolejka Premier League była ciekawa. Co prawda spadkowiczów znaliśmy już parę kolejek wcześniej ale jeżeli chodzi o możliwość gry w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Conference League wciąż były brane pod uwagę różne warianty pod uwagę.

Tottenham walczy do końca

Jednym z nich był awans Leicester do Ligii Mistrzów. Tak się jednak nie stało. Początkowo oglądając spotkanie miałem wrażenie, że Leicester na spokojnie ograją Tottenham. Jamie Vardy strzelił połowie 2 karne. Co prawda Harry Kane zdobył gol kontaktowy w 41 minucie- być może ostatni gol w barwach Kogutów. Kto wie? Co mogłoby pójść nie tak aby Lisy zgarnęły te 3 punkty ? Przy golu samobójczym Kaspera Schmeichela coś się zepsuło.  Następnie Gareth Bale strzelił bramkę w 87 minucie i w 6 minucie czasu doliczonego. 2:4 dla Kogutów. Leicester CIty po raz kolejny w końcówce sezonu włączył się hamulec ręczny i zwolnili na ostatniej prostej. Coś niesamowitego. Niemożliwe nie istnieje. Żałuje że Gareth Bale wraca do Realu Madryt.  Myślę że przydałby się jeszcze Kogutom oraz Premier League ale wybór ostatecznie zależy od Walijczyka.

Arsenal pełza w dobrym kierunku

Arsenal był prawie pewien gry w pucharach jednak inne rezultaty i tylko 2 zdobyte bramki przez Nicholasa Pepe w meczu z Brighton pokrzyżowały sytuacje. Po raz pierwszy od 25 lat Arsenal nie zagra w Europejskich pucharach. Może koncentracja na krajowych rozgrywkach i pucharach wyjdzie Kanonierom na dobre. Mniej frontów to nieco mniejszy wysiłek.i przede wszystkim mniejsze zmęczenie. W tym spotkaniu Jakub Moder rozegrał pełne 90 minut, co zawsze cieszy wzrok.

Zespół Łukasza Fabiańskiego znoukatował Southampton 3:0 po golach Pablo Fornalsa i bramce Declana Ricea. Młoty są pewne gry w eurpejskich pucharach.

Ostatni występ Aguero w Premier League

10 lat gry dla the citizens. Pod względem ilości goli zdobytych  dla jednego zespołu przebił Legende United Waynea Rooneya. Sergio Aguero w ostatnim ligowym meczu dla City zdobył 2 bramki, pierwsza padła w 71 minucie, druga zaledwie 5 minut później. Ten występ z ławki piłkarzapokazał za czym będziemy tęsknić, jak pożegnać się z ligą to tylko w taki sposób.  W pomeczowym wywiadzie dla sky sport Pep Guardiola powiedział że Kun Aguero to gracz do niezastąpienia. Hiszpan nie ukrywał swoich emocji i łez. Co tu dużo mówić, sami zobaczcie:

Pożegnania trenerów

Jak mowa o pożegnaniach, to nie można zapomnieć o ostatnim meczu Wilków, w którym Nuno Espirito Santo pożegnał się z Wolvehampton. Niestety odniósł porażkę z Manchester united 1:2. Portugalczyk pracował dla Wilków od 2017 roku, jeszcze w Championship. Z pewnością nie będzie on czekał długo na nowe wyzwanie.

Po tym sezonie Roy Hodgson przechodzi na trenerską emeryturę. Ostatnim pracodawcą anglika był Crystal Palace. Orły pod wodzą Hodgsona nie spadły z Premier League i stały się taką typową, przeciętną ekipą, która zawsze leży gdzieś tam o środku tabeli. Mówi się że Anglika ma zastąpić Frank Lampard.

Jak podaje transfery.info:

“- Przez całą karierę otrzymywałem ogromne wsparcie ze strony żony i rodziny. Od jakiegoś czasu rozważam tę decyzję. Uważam, że teraz nadszedł czas, aby się nad tym zastanowić i zobaczyć, co przyniesie przyszłość – powiedział Anglik.

– To był szczególnie satysfakcjonujący okres w moim piłkarskim życiu. Cieszę się, że mogłem spędzić ostatnie cztery sezony w Palace. Czuję, że pod koniec kolejnego udanego sezonu, w którym zapewniliśmy sobie utrzymanie w Premier League, nadszedł właściwy moment na zrezygnowanie z funkcji menedżera – oznajmił Roy Hodgson.

w ostatnim meczu Liverpool po 2 bramkach Sadio Mane , w starcie z Orłami powrócił do Ligi Mistrzów. The Reds z pewnością pomogła porażka Chelsea z Aston Villą i wola walki. Mimo wszytsko przyda się podopiecznym Kloppa jakieś odświeżenie składu, czy zmodyfikowanie sposobu gry. Po plagach kontuzji wszyscy widzieli co się działo z byłymi mistrzami Anglii.