Baraże w Anglii # 1 Brentford blisko Premier League

Jak dobrze wiemy .

Czas baraży w 2, 3 i 4 lidze angielskiej rozpoczął się na dobre. Z tej okazji krótka analiza z zdarzeń poprzedniego tygodnia.

Z tej okazji miałem przyjemność nabyć play off guide championship od angielskieesspresso.pl

Oprócz papierowego przewodnika po barażach, również dostałem parę fajnych vlepek.

W samym magazynie można znaleźć wiele ciekawych artykułów. Mowa tu o omówieniu finansów w 6 lidze Europy czyli Championship. Ponadto zostali zaprezentowani  Norwich  i Watford czyli beniaminkowie nowego sezonu Premier League. Oczywiście nie zabrakło tu przedstawienia drużyn biorących udział w barażach. W pamięć zapadły mi także: wywiad z Bartoszem Białkowskim- bardzo dobrym bramkarzem Millwal. Szkoda że Polaka nie możemy zobaczyć w najwyższej angielskiej lidze. 

Ponadto bardzo ciekawym artykułem był ten o Neilu Warnocku. Na pewno przybliżyło mi to postać angielskiego trenera. Wcześniej kojarzyłem jedynie Warnocka z prowadzenia Cardiff, Huddersfield w Premier League. Top 50 najlepszych piłkarzy tego sezonu Championship też zasługuje na pochwałę.

Krótko mówiąc dobra robota panowie. Chętnie kupie kolejne przewodniki po Championship oraz po Premier League.

Teraz przechodząc do rzeczy:

Championship

W pierwszym spotkaniu, półfinale baraży górą była drużyna Bournemouth. Wisienki pokonały Brentford 1:0. Przewaga bramki na własnym stadionie została szybko roztrwoniona. W rewanżu wygrało Brentford 3:1. Pierwsza bramka to celny strzał Arnauta Groenewelda. Później The Bees ocknęli się na czas. i strzelili 3 bramki. Pierwsza z nich padła po rzucie karnym, który wykorzystał Ivan Toney. 25- letni Anglik jest najlepszym strzelcem tego sezonu w Championship. Za kolejne bramki odpowiadali Vitaly Jenelt oraz Marcus Forss. Pszczoły są coraz bliżej gry w elicie. Trzymam za nich kciuki, bo to ciekawa drużyna. Nie posiada własnej akademii, za to wspiera i daje szansę piłkarzom odrzuconym przez inne akademie. 

Pszczoły są coraz bliżej gry w elicie. Trzymam za nich kciuki, bo to ciekawa drużyna. Nie posiada własnej akademii, za to wspiera i daje szansę piłkarzom odrzuconym przez inne akademie.

źródło fotografii https://en.wikipedia.org/wiki/Brentford_F.C.

W drugim półfinale Barnsley Michała Helika mierzyła się z Swansea. W pierwszym spotkaniu szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Łabędzi. Andre Ayew strzelił bramkę dla Swansea w 39 minucie. Warto dodać, że ghański pomocnik to starszy brat Jordana Ayew, gracza Crystal Palace. W przypadku awansu Łabędzi do elity bylibyśmy świadkami rywalizacji tego ghańskiego rodzeństwo.  A do upragnionego awansu coraz bliżej, bo remis w rewanżu umożliwił start w kolejnym etapie.

Przed  nami finał  na Wembley Brentford- Swansea. Bardziej trzymam kciuki za Brentford. Chociaż w sumie, w jednym i drugim przypadku liga będzie ciekawsza 🙂

Niższe ligi

Schodząc niżej, nie można powiedzieć że dzieje się mniej. W barażach o league one (3 liga) i league two ( 4 liga) walczą o awans zespoły, które miałem okazję trenować w Football Menagerze 2018. Mowa o Blackpool w league one oraz o Newport County, które walczy o awans na 3 szczebel rozgrywek piłkarskich w Anglii. Co zabawniejsze oba zespoły będą sie mierzyć w finałach.

W league two  Mocrembe podejmie walkę z Newport county 31 maja.

Natomiast Blackpool po wyeliminowaniu Oxford united, rozegra spotkanie finałowe z Lincoln City. A Lincoln City pozbawiło szans na finał Sunderland. W Sunderlandzie nadal istnieje jakaś blokada uniemożliwiająca awans do Championship. Nie wiem co w sumie myśleć o ekipie o The Black Cats. Powstał na temat ich upadku serial Sunderland Till I die. Właściciel również się zmienił ale jak widać nadal to za mało. Quo Vadis Sunderland?