Draw, win, lose czyli pierwsze zgrupowani Paulo Soussy

 Jak dobrze wszyscy wiemy na stanowisku selekcjonera nastąpiła trwała zmiana warty. W zasadzie Zbigniew Boniek wykonał ten ruch z zaskoczenia. Czy słusznie?  Czas pokaże.

Powołania.

Marcowe mecze kwalifikacyjne do mistrzostw  świata poprzedziły ogłoszenia powołań, początkowo lista ta była dość długa i szeroka. Zapewne z powodów covidowych. Później z tej listy wypadli gracze których opinia publiczna się nie spodziewała. Min: Kędziora, Bartosz Kapustka czy Damian Kądzior.Soussa zaskoczył ale takie jego prawo.Postawił odważnie na Michała Helika (Barnsley) , Kamila Piątkowskiego, Bartosza Slisza, na młodych graczy Pogoni Szczecin…. Swoją szanse dostał także napastnik Paoku Karol Śiwderski.

Podsumowanie zgrupowania

4 punkty w 6 meczach jest to wynik na pewno nie zadowalający, powiedziałbym nawet że mocno przeciętny. Każdy z meczy na pewno był inny. W meczu z Węgrami daliśmy się zaskoczyć fizycznej i twardej grze . Jednak nie wiem co Soussa zrobił ale musiał ich zmotywować bo widziałem walkę.

Jasne błędy były ale jak pierwszy mecz w zasadzie debiut to wynik dla mnie ok. W meczu z Andorą przekonaliśmy się a w zasadzie utwierdziliśmy że Robert Lewandowski to jest nasz leader i to od niego dużo zależy. Zdobył 2 bramki.

W starciu na Wembley graliśmy topornie słaby spisywaliśmy się poniżej przeciętnej. W drugiej połowie niespodziewanie szansę wykorzystał Jakub Moder . Zawodnik Brighton dołączył do grona naszych rodaków, którzy strzelili bramkę na słynnym Wembley. Dawniej gola Anglikom wpakowali Jan Domarski, Marek Citko czy Jerzy Brzęczek. Znajdujemy się w takim położeniu, że każda bramka z Synami Albionu jest bardzo cenna, a jej zdobywca przechodzi do historii.  Po czym były dość realne szanse na utrzymanie q arcyważnym meczu remisu.

Pokusiłbym sie nawet że liczyłem na zwycięstwo bo zaczęliśmy grać odważniej bardziej do przodu. Nasza postawa wskazywała że nie baliśmy się 4 drużyny świata i to mi się podobało. Myślę że warto dać selekcjonerowi więcej czasu. Kolejne 2 spotkania to Rosja oraz Finlandia potem przygoda na Euro.

Ja jestem optymistą. Myślę że będzie dobrze. Nastawienie jest prawidłowe jest walka i ogień w oczach.  Trener wyciąga wnioski i zwykle zmiany dużo dają pozytywnego. Drugie połowy lepiej nam wychodzą, nastepuje wtedy przebudzenie.

Bohaterem zgrupowania został Kamil Józwiak. Natomiast w trakcie tych trzech meczy najgorzej spisywał się Piotr Zieliński. Szkoda że Robert Lewandowski złapał kontuzje. Początkowo starcie z Anglią zapowiadało się na pojedynek  RL9 i Harrego Kanea, gwiazdy Tottenhamu. Dwóch niesamowitych napastników XXI wieku.

Zdaje sobie sprawę z tego że nie wyczerpałem tematu w pełni. W większości media sportowe przewałkowały to zgrupowanie wzdłuż wszerz.

Najbardziej z takich materiałów polecam film Tomasza Ćwiąkały:

1 komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.