Fantasy Premier League.

Obiecałem wam, że napiszę o tej grze.

FPl to rodzaj takiej prostej gry internetowej związanej z najlepszą ligą świata. 

Krótko mówiąc każdy z uczestników tworzy własny zespół, poprzez zakup piłkarzy, którzy rzeczywiście na co dzień grają na angielskich stadionach. Każda drużyna składa się z podstawowej 11 i 4 czy 5 rezerwowych. 

Gracze w zależności od ich jakości gry: (minuty na boisku, bramki asysty, strzały obronione), zdobywają punkty. Warto tu dodać, że punkty zdobywają jedynie gracze z podstawowej jedenastki.

Każdy z graczy wyposażony jest w chipy które może wykorzystać w dowolnej kolejce. Zasada jest tylko taka, iż może użyć danego chipa jednokrotnie oraz nie można wykorzystać dwóch  w tym samym czasie.

Należą do nich bench boost- gracze z ławki również punktują wtedy, triple capitan- zawodnik z opaską kapitańską zdobywa 3 razy tyle punktów oraz free hit- nieograniczona ilość transferów w trakcie kolejki.

Jak mowa o transferach to trzeba sobie jasno powiedzieć że w miesiącu można skorzystać z 4 transferów. Wychodzi na to że co 2 kolejki można sprzedać i zakupić 2-óch nowych graczy.

I to jest chyba wszystko z takich podstawowych zasad gry. 

Można dołączyć do wielu lig, w których są do zdobycia nagrody za zajęcie najlepszej pozycji.

Są też tam ligi head to head. Przyznam się szczerze mimo, że mam tam konto od sezonu 17/18 nadal nie rozumiem o co tu chodzi. Domyślam się jedynie tego, że w każdej kolejce losujemy gracza z tej samej ligi i następuje starcie pomiędzy drużynami, wygrywa ta drużyna która zdobędzie wówczas więcej punktów w kolejce.

Początkowo właśnie w sezonie 17/18 w moim zespole grał Wayne Rooney w barwach Evertonu, został sprowadzony prawdopodobnie wtedy Jan Bednarek do Southampton. 

Jest to fajna ciekawa gra, często też brutalnie weryfikuje niektóre wybory. Warto tu wspomnieć o tym, że często nasze przewidywania są mylne, ktoś na przykład nie był wpuszczony na murawę, bądź dany gracz zaliczył słaby mecz. Jednak oprócz mnie gra w FPL parę milionów graczy na całym świecie.

Odgrzebałem dobry filmik na you tube o głównych, takich największych grzechach gracza tejże gry. 

Odświeżając sobie ten materiał , jedna rzecz się ze mną zgadza, zdarza się dość często, że ktoś z mojego składu nie wchodzi na boisko. Jest tak dlatego, ponieważ w głównej mierze myślę krótkoterminowo, nie patrzę w terminarz z większym wyprzedzeniem i to mnie gubi. Traktuje te grę typowo rozrywkowo, może w kolejnym sezonie bardziej do tego profesjonalnie podejdę.

Jak do tej pory moim rekordem w grze, jest wynik 1585 punktów. Dla jednych to będzie dużo dla innych mało ale czuję, że w tym przedłużonym sezonie ten stan może się jeszcze zmienić,

Jeśli jest tu kto gra w tą grę i chciałby się zmierzyć, to można stworzyć nową ligę head to head czy klasyczną. Jestem otwarty na propozycje. Proponowałbym bardziej nowy sezon, niż ten bieżący ale wiadomo, zależy tu w głównej mierze od odzewu.

______________________________________________________________________________kącik pomocowy

https://www.pajacyk.pl/#index

http://www.okruszek.org.pl/dziekujemy.php/

http://www.pmiska.pl/index.php/site/help?miska=1

https://www.siepomaga.pl/szymekwalkowiak

1 komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.