2 sprawdziany przed Euro

Do Euro pozostało  już parę dni. Czas na testowanie Paulo Souusy szybko upływa. Poniżej zawarłem swoje, przemyślenie na temat dwóch ostatnich testów przed mistrzostwami Europy naszej reprezentacji,

Wcześniej parę informacji, ogłoszeń:

W pierwszym meczu z rosją 1:1 po bramce Jakuba Świerczoka

W 4 minucie meczu z Rosjanami Jakub Świerczok strzelił dla nas bramkę. Bardzo mnie to zaskoczyło oczywiście na plus.

28 letni napastnik aktualnie przebywający na wypożyczeniu drużynie Piasta Gliwice. Od 2018 napastnik gra dla Łudogorec Razgrad, który nie raz występował w europejskich puchar. Stąd pewnie mniejsza presja i doświadczenie naszego kadrowicza. Świerczok wykorzystał swoją szansę przypomnieć o sobie kibicom drużyny narodowej.  Na Stadionie we Wrocławiu bardzo dobrze w składzie rywali wyglądał Artiom Dziuba. Rosjanie wystawiając docelowy skład na Euro zremisowali z naszą drużyną, która wciąż testowała niektóre warianty, czy zmiany personalne.

W meczu z islandią na stadionie w Poznaniu. Wynik 2:2 Pierwsza bramka należała do Piotra Zielińskiego po asyście Puchacza. Piłke w tej sytuacji holował kapitan reprezentacji Robert Lewandowski.

Jak podaje sport.pl

“W 26. minucie kibice zgromadzeni na trybunach w Poznaniu zamarli. Nie dość, że Islandczycy strzelili bramkę, która ostatecznie została uznana po interwencji VAR, to jeszcze na boisko upadł Kamil Glik, który był opatrywany przez polskich lekarzy. Wyglądało na to, że obrońca może zejść z boiska aby nie ryzykować pogłębienia się urazu. Ostatecznie polski stoper dograł mecz do końca. “

źródło: https://www.sport.pl/pilka/7,65037,27177556,glik-najpierw-uspokoil-kibicow-a-potem-padly-niepokojace-slowa.html 

Wyrównał dopiero Karol Świderski który wyszedł z ławki zastępując Roberta Lewandowskiego. Wejście greckiego ligowca nadało pewien impuls naszym piłkarzom. W tym spotkaniu na minus na pewno głupie błędy które doprowadziły do straty pierwszej jak i drugiej bramki . Natomiast na plus walkę do końca. Wynik 3:2 byłby o  wiele lepszy. Jednak honorowe 2:2 możemy przyjąć z pokorą.

W jaką strone zmierzamy 2 sprawdziany orze mistrostwami Europy a jedynie 2 remisy.

Jakie wnioski wyciągnie nasz Selekcjoner.

Czy kontuzjowani napastnicy Milik oraz Piątek zostaną zastąpieni i czy ich nieobecność umożliwi nam wyjście z grupy? Czy ktoś jeszcze nie wypadnie ze składu poprzez kotuzje?

Czy Var nam pomoże czy zaszkodzi, a jak wiadomo ta technologia po raz pierwszy pojawi się na mistrzostwach Europy. Wcześniej weryfikacje video powtórek były wykorzystywane na mundialu w Rosji w 2018 roku.

źródło: https://sport.interia.pl/raporty/raport-me-euro-2020/aktualnosci/news-euro-2020-var-debiutuje-na-mistrzostwach-europy,nId,5288143 

Pytań jest sporo natomiast mało odpowiedzi.

By: Mr. Wazøwski