Podsumowań czas, Brentford- trzeci – ostatni beniaminek

Zapraszam do lektury artykułu Jana Piekutowskiego na weszło “90 rzeczy które wydarzyły się  w sezonie Premier League, choć nie powinny się wydarzyć”. 

90 krótkich informacji, które idealnie streszczał każdemu ten ubiegły sezon angielskiej elity. Można się dowiedzieć kto najwięcej rotował składem, nie był to Marcelo Bielsa (Leeds United). Dla Pawi Argentyńskiego trenera 4 bramki zanotował Mateusz Klich. Tarnowianin pod tym względem jest rekordzistą, ośmieszając przy tym Jana Bednarka i innych.

Sezon był długi i nieprzewidywalny. Nikt chyba na starcie rozgrywek nie podejrzewał że Mourinho ( Tottenham ) i Lampard (Chelsea) pożegnają się z pracą. Już nie wspominając, że legendę The Blues zastąpi z sukcesem Thomas Tuchel. Natomiast Roy Hodgson (Crystal Palace) uznał, że jego czas dobiegł końca na ławce trenerskiej i zawiesił swoją szkoleniową karierę.

Sergio Aguero opuszcza Etihad Stadium pobijając rekord strzelonych goli dla 1 zespołu, który wcześniej ustalił Wayne Rooney.

W przeciwnej stronie Manchesteru wicemistrzostwo, nieudany finał Ligii Europy.

Mocno Czerwonym Diabłom pomógł Urugwajczyk Edison Cavani. Liverpool wskoczył do top 4 w ostatniej kolejce, co oznacza że parę wzmocnień przyda się The Reds.

To co napisałem i o wiele więcej w poniższym linku.

Powrót Brentoford 

Po blisko 70 latach Brentford powraca do najwyższej ligi. Pierwszy pwojenny sezon 1946/47 był ostatnią serią gier dla The Bees.Po utworzeniu Premier League w 1992 roku, Brentford do tej pory nie zaznało przyjemności gry w tej lidze. Drużyna pod wodzą Thomasa Franka pisze historię na nowo i po awansie z baraży dostała 200 mln funtów. Aż tyle, głównie dlatego że 2 spadkowiczów po sezonie wraca do elity, Watford oraz Norwich. Kluby te nie będą kozystały z Parachute Payments, czyli pomocy finansowej dla byłych spadkowiczów. W tym programie, kluby w ratach rocznych otrzymują wsparcie finaniwą.

Wysiłek i dobre decyzje, zarządzanie zostały wynagrodzone.

Idealnie Jan Piekutowski opisuje nowego bieniminka, tymi o to słowami:

“Postawiono na utworzenie drugiej drużyny, wyciąganie młodych chłopaków ze Skandynawii oraz akademii silniejszych drużyn ze stolicy. Do tego transfery, które opierały się nie na ślepym losie, panicznym kupowaniu oraz wydaje mi się, lecz dokładnych wyliczeniach zaawansowanych systemów. Zresztą pod słupki dopasować musieli się nie tylko piłkarze, ale też sztab szkoleniowy. W konsekwencji powstał klub, który przypomina maszynę.”

Jak tu nie kibicować temu zespołowi. Wogóle to w Europie tylko Brentford jest takim ewenementem. Po 9 latach wraca Vfl Bochum do Bundesligi, chiało by się powiedzieć stary dobry średniak w niemieckim krajobrazie piłkarskim. We Francji Clermont Foot dołącza do francuskiej Legue 1. Natomiast we Włoszech 2 ekipy powracają do serie A po około 20 latach mowa o Vanezii i Salantrinana.

Więcej szczegółów w linku poniżej:

Euro trwa w najlepsze, stąd też na angielskim espresso artykuł o 10 postaciach które do niedawna grały w Premier League. Wśród wymienionych znaleźli się Dusan Kuciak, były Legionista, obecnie Lechia Gdańsk. W sezonie 2016-17 Słowak był zawodnikiem Hull City.

Obecnie graczem Legii jest Thomas Pekhart, który w latach 2006-2010 był zawodnikiem Tottemhamu. Dla Spurs co prawda nie zaliczył żadnego występu. Mimo to 32- letni Czech może być zadowolony z powołania do swojej  reprezentacji na mistrzostwa Europy.

źródło: https://angielskieespresso.pl/post/90630/2021/06/16/10-zapomnianych-pilkarzy-premier-league-na-euro-2020/

By: Mr. Wazøwski

1 komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.