Fantasy Premier League 2021/22 #10 1/4 sezonu za nami

10 kolejka Fantasy Premier League dobiegła końca. 28 pozostało nadal do rozegrania. W tym momencie minęła 1/4 sezonu.

Ta kolejka w moim wykonaniu była dość słaba, przez minusowe punkty oraz przez pech. Pech ze względu na zachowanie Laportea w meczu City z Crystal Palace. Czerwona kartka obrońcy odjęła 3 punkty i piłkarz odpocznie 1 mecz. Matty Cash z polskim paszportem grał naprawdę dobrze w meczu z West Hamem. Mimo to przez 4 bramki stracone Aston Villi przyszły reprezentant naszego kraju skończył z zerem na koncie. Trent ALexander Arnold i Dias, który mi wszedł do składu po punkcie. Słaba gra obrońców mimo wszystko albo inaczej nie punktująca obrona.

W mojej bramce dobrze radził sobie Guaita. Czyste konto przeciwko City , bonusy też trafiły. Nawet pomimo żółtej kartki Hiszpan zarobił 7 oczek.

Nadal bezapelacyjnie pomoc to najlepsza strona mojej ekipy. Najgorzej zapunktował Madison. 69 punktów i porażka u siebie z Arsenalem 0:2. Said Benhrama 63 minuty rozegrane i asysta. Razem 5 punktów. Z opaską kapitańską Mo Salah zdobył asystę i 10 punktów ma na koncie. Gra mi automatycznie wypuściła Smitha Rowea z Arsenalu. 21 letni zawodnik zdobył bramkę, premie za czyste konto i bonusy. Aż 9 punktów.

Mój atak bezbramkowy niestety tym razem. Ponadto Ings na ławce ma kontuzję mięśnia. Apropo kontuzji to nie wiem co sie dzieje z Kristofferem Ajerem z Brentford. 25% szansy na grę daje dużo do myślenia na temat zmiany w jego miejsce. Szkoda mi go, bo miałem tego piłkarza w Celticu Glasgow w Football Menagerze i wiem na co go stać.

screen z https://fantasy.premierleague.com/entry/3057495/event/10
screen z https://fantasy.premierleague.com/entry/3057495/event/10

Zmiany

Sytuacja z Ajerem daje mi dużo do myślenia. Chyba dobrym pomysłem będzie ściągnięcie obrońcy bez problemów zdrowtnych.

Jeżeli zobaczymy na top 5 punktujących obrońców to znajdziemy aż trzech z Chelea. Są to Ben Chillwel (43 pkt) Reece James (36 pkt) i Rudiger (32 pkt). Mimo wszystko nikogo z the blues nie wezmę bo przejechałem się na Alonso. Kupiłem go w trakcie gdy dobrze grał, potem Tuchel namieszał i Ben Chillwel wygrał miejsce w składzie. Kto wie czy to jeszcze sie zmieni? punkt więcej od Rudigera ma Gabriel z Arenalu. A dość popularną opcją jest Livramento z Southampton.

Ciekawe opcje w obronie to na pewno jeszcze Jannson z Brentford, Shane Duffy i Tomiyashu z Arsenlau. Trzeba to na spokojnie przemyśleć. Narazie bez trasnfeu tak ustawiłem drużynę:

screen z https://fantasy.premierleague.com/entry/3057495/event/10

Jakub Moder wrócił do jedenastki. Ustawienie 3-5-2 . Lekka zmiana na bramce. Po chwili wziąłem jednak Johanssona z Brentford. Póki co ustawiony jest na ławce ale kto wie, w najgorszym wyjści gra mi wpuści za Diasa. Stawiam na pomocników, bo w razie asyst i goli lepiej punktują.

Jak zwykle życzę wam czytelnicy zielonych strzałek . Dobrych ruchów na C, udanych transferów.

Mr. Wazøwski