“Bad Boy”- Recenzja

Jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć najnowszy film Patryka Vegi pt “Bad Boy”. Film jest napewno specyficzny ale zarazem typowy jak przystało na produkcje tegoż reżysera. Jest tu wiele przekleństw, bluzgów, scen erotycznych, zdarzały się także erotyczne sceny.

Zapewne gdyby nie sytuacja jaka panowała w Wiśle Kraków, zamieszanie wokół klubu związna z gangami kiboli I zmianą własciciela to nie wiem czy ten film powstałby, a jeśli nawet to możliwe, że nie w takiej formie w jakiej jest obecnie.

Odtówrca głó1)nej roli Antoni Królikwoski nie ukrywa, że insiracją były wydarzenia związane z kryzysem Białj Gwiazdy oraz panujący szum medialny wokół tej sytuacji.

Większość filmów Patryka Vegi wygląda podobnie, są utrzymane w takim mrocznym klimacie, tak było też I tym razem .

W tej mojej pseudo recenzji zacznę od tego, że film zaczynał się dosyć podobnie jak Pitbull: Nowe Porządki z 2015 roku. Mianowicie chodzi o ustawkę pomiędzy kibolami zwaśnionych klubów. W tym filmie miejsce akcji w tej scenie była sceneria , infrastruktura kolejowa. Nie mam pewności jak to było w Pitbullu ale mam takie wrażenie, że było podobnie.

Również na początku ma miejsce scena, która miała wpływ na ukształtowanie głó2)nego bohatera, podobnie było w serial Botoks. Powiem jedynie tyle, że było to zdarzenie z przeszłości. Napewno miała ona wpływ na relacje z innymi, jak również na postrzeganie środowiksa piłkarskiego.  Główna postać to Piotr, kibol, pózniejszy kryminalista związany z WKS Unią Warszawą . Przeciwwagą, przeciwnością dla niego jest jego brat granny przez MAcieja Stuhra. Nawet po zwiastunach można rozszyfrować tu contrast dobro/zło pomiedzy tymi posatciami.

Co by nie mówić gra Antka Królikowskiego podobała mi się, była to najlepsza rola z wszystkich w tym filmie, Natomiast z Macieja Sztuhra zrobili takiego frajera I ofiarę losu.

Trzecią ważną postacią była pani Adwokat, którą grała Katarzyna Zawadzka, miała ona zapewne nawiązywać do Pani Marzeny S. Z początku jej rola, cel jest inny, niż na końcu.

Moim zdaniem jednymi z mniej znaczących postaci w całej prdoukcji, były: Pani prokuratur odrgrywana przez Małgorzatę Korzuchowską  oraz Andrzej Grabowski w roli policjanta.  A tak poz atym to w środku filmu scenyz nim zwiazane mają stanowić element komiczne, takie krótkie gagi.

Film w pewnym momenci jest bardziej dynamiczny lecz nie można tego powiedzieć o przykładowych spotkaniach piłkarskich w filmie . Mimo tego, że w filmie występują autentyczni piłkarze jak nasi kadrowicze amil Grosicki I Sławomir Peszko, to wszystkie akcje meczowe wyglądają komicznie I jak dla mnie jest to śmiech na Sali. Tak to wszytsko wygląda drętwo, że szkoda gadać. Podsumuje to wten sposób, że akcje w piłkarskim pokerze wyglądały o wiele bardziej autentycznie niż to coś w produkcji Vegi, a warto nadmienić, iż akcja piłkarskiego pokera rozgryw a się w latch 80.

Podsumowując ten długi wywód oceniam film 5,5/10 .

Zakończenie filmu jak dla mnie jest słabe.

Sama ta historia za wiele nie wnosi nic nowego. Pod wieloma względami niewiele rózni się to od Pitbulli tego reżysera. Można powiedzieć, że jest to taki Pitbull piłkarski.

Doceniam jednak zaprezentowanie futbolu od strony organizacyjnej, struktury takiej organizacji jak klub piłkarski. Piłka nożna to piękny sport ale warto pamiętać  że zawiera również odcienie szarości.

https://www.filmweb.pl/film/Bad+Boy-2020-846162

————————————————————————————————————kącik pomocowy

https://www.pajacyk.pl/#index

http://www.okruszek.org.pl/dziekujemy.php/

http://www.pmiska.pl/index.php/site/help?miska=1

https://www.siepomaga.pl/maria-nowak