Moja Premier League

Nie wiem kiedy dokładnie w którym momencie rozpoczęła się ta pasja.

W 2016 roku przy kupnie przez moich rodziców internet I telweizji uzyskałem dostęp do szerokiej gammy kanałów sportowych, min. do takich jak: Canal + , Eleven czy polsaty sport.  Było to w lato dokładnie. Jak wystarowały ligi eueropejskie starałem się śledzić każdą. Z wielu powdów było to niemożliwe. Śledziłem głównie Ekstaklasę ,z czasem też właśnie Premier League.

Pamiętam był to okres gdzie trener Pep Guardiola przechodził do Manchester City, a Jose Mourinho był szkoleniowcem Czerwonych Diabłów, z drugiej części tego miasta. Jeszcze dodatkowo Antonio Conte obejmował Londyńską Chelsea. Natomiast już od roku Liverpool był trenowany przez Jurgena Kloppa. Te głośne nazwiska trenerskie na pewno przyczyniły się do zwrócenia mojej uwagi na wyspiarski futbol.

Pomnik piłkarza Bobby More przed stadionem Wembley.
źródło: pixaby.com

Ta liga krok po kroku coraz bardziej mnie wciągała. Super komentarz , niesamowita jakość transmisji I mnóstwo statystyk.

Coś co sie zaczyna kiedyś się kończy.

Z początkiem roku szkolengo straciłem dostęp do najleoszej ligi świata.

Odkryłem w tym czasie co tygodniowe programy na you tube, a dokładnie na kanale Przeglądu Sportowego. Najbardziej spodobały mi się Misja Futbol I English Brekfast.  Rożne ciekawostki Jarosława Kolińskiego, przystępny styl wypowiedzi Michała Gutki I Przemysława Rudzkiego.

Też sobie zacząłem w to grać , początkowo wybrałem swój skład, miałem jednak za mała wiedzę o tej lidze, kompletnie jej nie śledziłem. Oglądają EB na pewno w jakiś tam sposób dowiadywałem się nowych rzecz o tej lidzie, czy transferach. W tych czasach dodatkowo, działało to bardzo mocno na moją wyobraźnię. Liga ta wydawała się być coraz bardziej znajoma ale jednak nadal taka tajemnicza.

Wracając do programu, pasja I olbrzymia wiedza o tych rozgrywkach ekspertów sprawiła, że zapragnąłem zobaczyć wszystkie te akcje, mecze I poczuć cały ten klimat Premier League. Warto tu również nadmienić o English Brekfast Extra, gdzie każdy z gości w mniejszym większym stopniu był związany z tą ligą np po przez pasje, czy po przez fakt, że kiedyś w niej miał okazje grać. Zawiodłem się jedynie odcinkiem z Grzegorzem Krychowiakiem. Tak sobie myślę, że jego ta liga nie interesuje i jak widać woli grać w lidze rosyjskiej.

Może oglądałem do tego jakieś poszczególne skróty spotkań.

W obecnym sezonie 19/20 w grudniu, uzyskałem dostęp legalny do transmisji meczów ligi angielskiej na Playerze, za mniej więcej 50 zł miesięcznie. Uznałem tak, dobrze zbliża się szybkimi krokami Boxing Day ( kolejka 26 grudnia), to sobie obejrzę poza tym wiadomo okres świąteczny I noworoczny to luźniejszy czas.

I zaczeło się.

Sobota z 3 meczami na tablecie, telefonie czy laptopie. To było to.

Po tym czasie mogę z całą pewnością stwierdzić nie żałuje tych pieniędzy. Cieszę się właśnie, że coraz więcej rzeczy takich jak filmy, sporty można śledzić mobilne. Nikt obecnie nie narzeka, że oglądam to co lubię I zajmuje telewizor.

Cieszę się również, że dochodzi coraz lepsze wieści z zachodu I lada moment bieżący sezon będzie dokończony. Także tak jak opisałem zainteresowanie tą lig to w moim przypadku był długotrwały proces.

Bardzo dobrze, że w czerwcu wróci Premier League, wszystko wróci do normy, w końcu.

————————————————————————————————————kącik pomocowy

https://www.pajacyk.pl/#index

http://www.okruszek.org.pl/dziekujemy.php/

http://www.pmiska.pl/index.php/site/help?miska=1

https://www.siepomaga.pl/bartlomiej-gwiazda