TT#2 Tydzień temu : Piłka kontratakuje

Cześć. Witam was w drugiej odsłonie serii i  oby nie ostatniej. JW tym tygodniu wydarzyło się o wiele więcej, niż w poprzednim.Generalnie piłka kontratakuje


https://www.youtube.com/watch?v=_D0ZQPqeJkk

PZPN wystartował z pakietem pomocowym dla polskich klubów. Z tego co słyszę program obejmuje około 116 mln zł. Czy jest to dobry pomysł? Zobaczymy. Na pewno Zbigniew Boniek i inni działacze coś robią, próbują zwalczyć bieżący niekończący się kryzys. Już wiadomo również, że polskie zespoły muszą obciąć pensje piłkarzom nawet o połowę. Najniższy próg finansowy który nie obejmuje tego wymogu to kwota 10 000 miesięcznie. Nie ma co narzekać, w Hiszpanii podobno będzie gorzej mniej więcej cięcia będą wynosić 70%.  Kto upadnie to upadnie i trzeba się z tym pogodzić. Arka Gdynia zmierza równią pochyłą w dół.

Warto tu podkreślić, że będzie to dosyć duża strata wizerunkowa naszej ligi . Smutno zapewne będzie tez kibicom Legii, gdyż strasznie „lubią” Arkę. XD. Pierwszą z osób która zerwała kontrakt ze winy klubu był Sławomir Peszko. Jak podaje Przegląd Sportowy piłkarz złożył oświadczenie o rozwiązaniu umowy ze strony Leci Gdańsk do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN. Związek poparł w tej kwestii „Atmosfericia ”. XD
Szczerze mówiąc nie wiem czy Sławek znajdzie gdzieś lepsze warunki finansowe na ten moment. Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Choć przyznać trzeba, że Lechia podobno zalega z wypłatami, pod tym względem ten ruch nie należy do najgorszy. W sumie możliwości jest dużo. Mimo zaawansowanego wieku jak na piłkarza może on znaleźć swoje miejsce np. w Widzewie, który niczym Sunderland AFC próbuje wrócić do Elity. Jak nie łódzki klub to można jeszcze kontynuować karierę w innym zespole z 1, 2 ligi bądź jeszcze niżej ale wiadomo zarobki będą niższe.Z drugiej strony należy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko.Wracając do wątku głównego związanego z finansami padła propozycja dokończenia ligi ze strony Rakowa Częstochowa. Szczegóły planu zamieszczę pod spodem.


Krótko mówiąc chodzi o to, że uwzględniany są bodajże 3 terminy podczas których kluby piłkarskie rozgrywają brakujące kolejki . W tym okresie byliby zakwaterowani w różnych hotelach i graliby na różnych stadionach w całej Polsce. Ten pomysł ciężko odebrać poważnie mimo obecnych realiów. Sytuacje finansowe klubów są mocno zróżnicowane, niektóre z klubów czerpią ogromne zyski z dnia meczowego,  jeszcze inni dokładają bardziej niż cokolwiek otrzymują w zamian. Taka np. Wisła Płock organizując spotkanie u siebie nic nie zarabia, nawet tracą przy tym.Idealnie te całą sytuacje powyżej opisuje w Stanowisku Krzysztof Stanowski, polecam obejrzeć. Ja jedynie tu przybliżyłem problem, a dokładniejszy opis tej sytuacji oparty na statystykach i liczbach jest przedstawiony w tym filmiku.


https://www.youtube.com/watch?v=C3wgvNQR3gQ


Było jeszcze bardzo głośno o tym, że kapitan reprezentacja Polski przeznaczył 1mln złotych na walkę z wirusem. Było dosyć dużo idiotycznych głosów oburzenia dlaczego nie więcej i dlaczego tak mało. Ciekawe ile ci cwaniacy sami wpłacili na jakiś szczytny cel. Zacznijmy od siebie wymagać najpierw i egzekwować jakieś rzeczy.

https://weszlo.com/2020/03/22/robert-dlaczego-milion-a-nie-dwa/

Smutne jest to, że nie wiadomo jak bardzo jest to zrobione na pokaz w sensie wszystkie nagłaśniane przypadki pomocy innym.Bezsensownych plotek typu Neymar przejdzie do Barcelony za kilkaset mln euro nie będę komentował. Raz że są to bezsensowne plotki dla gimbazy a dwa że przy obecnej sytuacji jest to jawna głupota. Fanem Dumy Katalonii nie byłem i nie jestem ale wiem że obecny zarząd nie dokonuje w 100% przemyślanych decyzji . On nie jest wart tych 222 mln, obecnie max 70 mln( według mnie) . Ale co ja xd transfemarktem nie jestem . Tyle w temacieW ubiegłą środę minęła 3 rocznica śmierci Pawła Zarzecznego. Tego dnia w Hejt Parku na kanale sportowym na You Tubie, wielu osób dzwoniło na linie i opowiadali oni o ich wspomnieniach związanych z dziennikarzy. Nie sądziłem że tyle osób wiele mu zawdzięcza. Ja osobiście bardzo go lubię, „lubię” choć głupio mi się przyznać że pośmiertnie go dopiero poznałem na kanale Weszło, z legendarnej już serii One Man Show. Był on osobą specyficzną i kontrowersyjna, mimo wszystko był sobą. Uważam trochę głupie ze strony niektórych, że próbują go idealizować i przedstawiać w perfekcyjnym świetle. Uczniowie Pawła min wyżej już wymieniony Krzysztof Stanowski oraz Przemysław Rudzki napisali felietony takie bardziej w formie listów do niego.Stano napisał swój w 2017 roku na platformie weszlo.com . Niestety nie mogłem go znaleźć. Kiedyś jak go gdzieś znajdę to postaram się przy którymś wpisie go zamieścić.A tutaj wersja tegoroczna Przemysława Rudzkiego na newonce.sport.


https://newonce.sport/2020/03/czesc-pawka-jak-tam-w-zaswiatach-leja-piwko-moj-drugi-list-do-pawla-zarzecznego/

Obecnie w trakcie pandemii jest idealny moment aby nadrobić serie one man show. Z tego co zauważyłem to netflix ma w ofercie wiele seriali związanych z piłką. Obecnie oglądam seriale: Sunderland Till I die oraz Angielską piłkę.
Pamiętajcie uważajcie na siebie.I do zobaczenia za tydzień .