Motywacja

„Kiedy czasy są gorsze, nie przestawaj wierzyć, pracuj ciężko, a wszystko się poprawi.”

                                                                                                                 Harry Kane

Według powszechnego zwyczaju, wraz z nadciągającym kolejnym rokiem stawiamy sobie jakieś postanowienie np. rzucenie nałogu, wzbogacenie się, spełnianie marzeń i wiele innych. Różnie to z nimi bywa. U mnie niestety w większości kończy się tylko na planach.  Główne przyczyny nie realizacji celów to: brak determinacji, brak wiary w siebie, poczucie osamotnienia i brak wsparcia ze strony bliskich. Tak to wygląda.

Co roku wraz z zatrudnieniem nowych szkoleniowców, trenerów w drużyny piłkarskie wyznaczają sobie nowe cele do osiągnięcia. Nie każdy jest je w stanie zrealizować. Są jednak i istnieją przypadki „ludzi sukcesu”, osiągnęli oni wiele w karierze zawodowej, czy w życiu osobistym. Dziś stanowią dla wielu przykład do naśladowania, czy też inspiracjami. Głównie to w sporcie można znaleźć dużo takich osób np.: Michael Jordan, Johan Cruyff, Mike Tyson.

Najświeższym przykładem jaki pamiętam w piłce nożnej  był trumf Jurgena Kloppa w Lidze Mistrzów z The Reds, To była dla niego czwarta okazja aby zdobyć w swojej karierze trofeum w jakimś europejskim (klubowym)  turnieju i warto zaznaczyć że sprostał wyzwaniu.

Pierwszą okazję do zdobycia trofeum ligi mistrzów był finał Borussi Dortmund, którą prowadził i Bayernu, niestety tutaj Niemiec odniósł klęskę.

 Później już z Liverpoolem miał okazje do zdobycia pucharu Ligi Europ. Niestety Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie okazała się mocniejsza i wygrała 1-3. W sezonie 18/19 rozgromili drużynę Tottenhamu 0-2. 

2 lata temu tuż prze mundialem w Rosji również Liverpool pod wodzą Niemca dotarł do finału, tutaj na drodze do wygranej stanął mu Real Madryt. Królewscy wygrali wtedy 3-1 z ekipą Kloppa.

Koniec końców Niemiec osiągnął postawiony sobie cel. Obecnie jest nawet uznawany za czołowego trenera na świecie. Gdyby szkoleniowiec zrezygnował, nie byłby obecnie w miejscu w którym teraz się znajduję.

Podsumowując cały wywód stawianie celów jest ważne, umożliwia ono dalszy rozwój. W drodze do sukcesu, przekracza się pewne bariery, pokonuje przeciwności takie jak strach, lęk, niepowodzenia z przeszłości. Z tymi moim przemyśleniami chciałem was zostawić w te  święta wielkanocne.

Pod spodem dla was, (również i dla mnie) , zamieszczam linki z różnymi motywacyjnymi filmami. Nie wiem szczerze mówiąc czy na kogoś wpłyną ale zawsze można spróbować.

Linki:

dla odmiany muzyka

Dobra przemyśleń już starczy.

Życzę wam wesołych świąt wielkanocnych . 🙂

2 komentarze

  • Woow świetny wpis. Trzymaj tak dalej, nie poddawaj się! Zostaję na dłużej😊

Możliwość komentowania została wyłączona.