Magazyn angielski #25: Manchester CIty mistrzem Anglii, a Lisy z Pucharem

W sobotę oficjalnie poznaliśmy zdobywcę tofeum Fa cup. Leicester city pokonało Cheksea 1:0, po bramce z dystansu Youriego Tilemansa. Golkiper Chelsea Kepa Arizabalaga został oszukanay przez Blega.

Mówi się dość sporo o tym że trwają zaawansowane działania nad przedłużeniem kontraktu z zdobywcą bramki.

Źrodło:

Ponadto istnieje szansa że doświadczony ligowiec Wes Morgan w wieku 37 lat opuści ekipę z King Power Stadium.

“W wywiadzie dla sky sport piłkarz piwiedział:

Niczego jeszcze nie możemy ogłosić, muszę przedyskutować pewne sprawy z klubem, ale powiedzmy sobie szczerze, nie zostało mi już dużo do rozegrania – stwierdził szczerze defensor, jednocześnie nie wykluczając, że zostanie w zespole na dłużej.”

Źródło:

Zdobycie pucharu Anglii to piekne zwieńczenie tej przygody w ekipie Lisów.

Mam wrażenie że większość drużyn z historią i potencjałem, takich jak Arsenal, Tottenham czy Newcastle  powinno brać przykład z Leicester. Kto wie czy w przyszłości Brendan Rogers przyzwyczai na do obecności w top 6 co sezon.

Livepool i głowka ALissona

W Niedziele, w trakcie trwania multiligi z ekstraklasy West Brom podejmował u sibie drużynę Jurgen Kloppa, W 15 minucie bramkę dla The Hawthrons zdobył Hal Robson- Kanu , kwadrans później wyrównał Mohamed Salah. Szalę zwycięstwa przechylił Allison Becker- bramkarz Liverpoolu, który w 96 minuci zdobył bramkę głową. Coś niesamowitego, pierwszy taki przypadek w historii the reds, zarazem nie wiem czy w lidze angielskiej ktoś taki się pojawił.

Jak podaje sport.pl:

“Własną bramkę opuścił Alisson, by wbiec w pole karne WBA i wspomóc swoich kolegów w walce o zdobycie zwycięskiego gola. I to właśnie bramkarz Liverpoolu stał się bohaterem meczu! Alisson wyskoczył do główki, uderzył na bramkę Johnstone’a i trafił tuż przy słupku, nie dając szans bramkarzowi West Bromwich na interwencję”

W tym momencie Liverpool zajmuję 5 pozycję, gwarantującą grę w Europejskich Pucharach.

Klich z bramką

Pierwszym sobotnim spotkaniem kolejki było spotkanie Burnley z Leeds United. Pawie bezproblemów pokokonali the clarets 0:4 . Jedną z bramek zdobył  Mateusz Klich. Tarnowianin w tym sezonie zdobył 4 gole i 5 asyst. Mało kto z naszych rodaków ma więcej liczb w Premier League. Oprócz Polaka do listy strzelców wpisali się Jack Harrison oraz Rodrigo Moreno. Ten ostatni zdobył dublet, strzelając w 77 i 79 minucie.

12 maja oficjalnie Manchester City wygrał rozgrywki Premier League. Jest to 3 mistrzostwo które wywalczył Pep Guardiola ze swoją drużyną. Na pewno do architektów tego sukcesu można zaliczyć dobrą grę obrońców Johna Stonesa i Rubena Diasa. Warto tu dodać że Kun Aguero po tym sezonie żegna się z The Citizens. Piękne pożegnanie, mistrzostwo anglii. Może nie tylko to, cały czas City ma przed sobą szanse aby wznieść trofeum Ligii Mistrzów.

źródło:

Zdobyte mistrzostwo na razie nie sprawia że piłkarze city spuszczają z tonu, ostatnio wygrali z newcastle aż 3:4 po hattricku Ferrana Torresa oraz bramce  Cancelo.

5 maja przed nami angielski finał Ligii mistrzów.

Manchester City zmierzy się z Chelsea na stadionie w Porto. Mecz ten został przeniesiony, gdyż pierwotnie miał rozgrywać się w Stmabule w Turcji.

28 kwietnia City wygrało z PSG 1:2 przechodząc do najważniejszego spotkania w rozgrywkach. Szczerze mówiąc nie wiem co mam sądzić o Mauricio Pochettino .

Raz był krok od zdobycia Ligii Mistrzów, ostatnio szło mu różnie. Na Razie PSG zajmuje 2 miejsce w lidze z za Lille. Zobaczymy, czy to kwestia czasu czy po prostu za wysokie progi dla Argentyńczyka.

Z Premier league żegnają się West Bromwich Albion, Fulham i Sheffield. Ciekawe jak te zespoły sobie poradzą w próbie powrotu do elity.

By: Mr. Wazøwski