Magazyn angielski #20: kolejka 13- pechowa dla Bilicia

Dzień dobry wszystkim.

Kolejna kolejka w tak szybkim czasie oraz kolejna dawka sportowych emocji

Wolves- Chelsea

2-1

Kolejkę 13 rozpoczęło starcie na Moulinex Stadium. Drużyna The Blues przyjechała na obiekt Wolverhampton. Początkowo wydawało się że Ekipa Franka Lamparda jest faworytem, zresztą w 49 minucie bramkę zdobył Olivier Giroud. Około 20 minut później zdoła wyrównać 25- letni Daniel Podence. Gra trwała do końca. I dopiero 5 doliczonej minucie zwycięstwo przechylił Pedro Neto dla Wilków, po asyście Vithini.  Pomimo braku Raula Jimeneza Wilki są nadal mocne i głodne punktów.

Manchester City- west brom

1-1

Na Etihad Stadium przyjechali The Hawthorns. Podopieczni Slavena Bilicia radzą sobie słabo.  Zaczęło się od bramki Gundogana. Potem samobójcze trafienie zanotował Ruben Dias. Piłkarze Manchesteru City sami siebie zatrzymali a dodatkowo West Brom utrzymał ten wynik. Jak się okazało było to ostatnie spotkanie, w którym West Brom prowadził SLaven BIlic. Właściciele zwolnili Chorwata. 13 kolejka okazała się być pechowa dla szkoleniowca West Bromu.

Leeds -Newcastle

5-2

Piłkarze Leeds pokonali Newcastle aż 5-2 . Rozpoczęło się od wymiany ciosów, gdzie na przemian strzelali piłkarze z przeciwnych drużyn. Przy stanie 2-2 Leeds włączyło Turbo i zdominowało swoją ofensywą drużynę Srok. W 77 minucie dzięki asyście Mateusza Klicha bramkę zdobył Stuart  Dallas. Polak oprócz udziału w bramce zobaczył żółtą kartkę za nadmierną ostrość. Natomiast Hernandez dwa razy asystował przy golach Allioskiego i Harrisona.

Liverpool – Tottenham

2-1

Mecz dwóch wielkich menedżerów. Jurgen Klopp vs Jose Mourinho.

Starcie na Anfield otworzyła bramka bramka Mohameda Salaha w 25 minucie. Chwilę potem piłkarze Spurs zmobilizowali się i wyrównali. Po asyście Lo Cellso bramkę zdobył Son.

1-1 do przerwy. Później dla Tottenhamu nastąpił mocny regres i stagnacja . Finalnie w 90 minucie sytuację wykorzystał Roberto Firmino. 3 punkty powędrowały dla The Reds za walkę do samego końca.

Sheffield United-  Manchester United

2-3

The Blades zmierzyli się z Manchesterem United. Chris Wilder walczy z Sheffield o utrzymanie w lidze. W spotkaniu z Czerwonym diabłami 2 krotnie trafił w bramkę przeciwnika Mc Goldrick . W tym spotkaniu o 1 bramę więcej zdobył Manchester United. Gdzie dublet zaliczył Marcus Rashford oraz Anthony Martial strzelił gola.