Dzień dobry.

Za nami koniec kolejki 12, więc czas na szybkie podsumowanie.

Leeds – west ham

1-2

Dla nas Polaków ten mecz był na pewno niesamowity Mateusz Klich wykorzystał rzut karny i oszukał Fabiańskiego.  Jednak wygrał drużyna naszego bramkarza z reprezentacji po golach Soucka i Ogbonny.

Jeżeli mowa o Polakach to warto odnotować fakt że w 34 minucie asystę zdobył Jan Bednarek. Święci wygrali z Sheffield United 3:0

Newcastle- west brom

2-1

Mniej beznadziejną sytuacje od Sheffield United ma West Brom.

Drużyna Slavena Bilica nie może odbić się od dna. Tym razem zostali pokonani przez Newcastle. Jedyny plus tego meczu to debiut w tym sezonie Kamila Grosickiego, pomimo 11 minut Polak nic nie wniósł do gry the Hawthrons w tej kolejce .

Derby Manchesteru

0:0

Derby Manchesteru miały być hitem tej kolejki. Mecz pomimo dużej ilości sytuacji bramkowych rozczarował. Koniec końców Olle Gunar Solskjear i Pep Guardiola podzielili się punktami. Dla Czerwonych Diabłów zagrał Paul Pogba.  Nic sobie Solskjear nie robi z słów menedżera Mino Raioli.

Everton- Chelsea

1:0

Carlo Anvelotii vs Frank Lampard. Starcie dwóch bardzo dobrych trenerów. Starcie byłego i obecnego trenera Chelsea. W pierwszej połowie, a dokładnke w 22 minucie Glyf Siggurdson wykorzystał rzut karny. Ten gol ustawił cale spotkanie . Później już tylko posypały się żółte kartki. Min dla Kante,  Recca jamesa i Thiago Silvy, i Richarlison . Havertz niestety spisuje się poniżej oczekiwań.

Crystal Palace- Tottenham

1:1

Wyjazd Spurs na Selhuudst Park zakończył się zdobyciem punktu na konta obu drużyn. Harry Kane zdobył bramke, jak zwykle po asyście Sona .

W drugiej części gry, a dokładnie pod koniec gry Jeffrey Schlupp wyrównał dla Orłów. Po tym Tottenham próbował za wszelką cenę wydrzeć 3 punkty, jednak bardzo dobra dyspozycja Guiaty w bramce mocno skomplikowała te sytuacje.

Arsenal- Burnley

0:1

Jak już w którymś magazynie wspominałem Arsenal gra bardzo słabo wręcz żenująco. Pierwsze połowa była bardzo nudna i ani Kanonierzy ani Burnley nie popisali się.

W 58 minucie kartę za niesportowe zachowanie dostał Granit Xhaka. Mecz ten idealnie podsumowała bramka samobójcza Aubameyanga w 73 minucie.

Do  innych zaskoczeń kolejki spokojnie można zaliczyć remis 1-1 na the cottagers z Liverpoolem. Wynik ten sprawił że hierarchia  w lidze nie zmieniła się nadal prowadzi tottenham dzięki korzystnemu bilansowi, bramkowej, the reds są drudzy.

Parę dni temu świat obiegła smutna wiadomość w wieku 73 lat zmarł wieloletni trener Liverpoolu Gerrard Houlier.

To on był odpowiedzialny za ściągniecie do the reds Jerzego Dudka.

Jak podają sportowefakty.wp..pl Francuz z the Liverpoolem osiągnął wygrał Puchar UEFA, Superpuchar Europy, Puchar Anglii, Puchar Ligi (dwukrotnie) i Tarczę Dobroczynności. Do pełni szczęścia zabrakło mistrzostwa Anglii, bo tylko raz zajął z “The Reds” drugie miejsce w Premier League.

Fantasy

Wow magiczna bariera 50 punktów pokonana. Dokładnie mój rezultat to 63 punkty.

Na plus w tej kolejce oczywiście Polacy: Mateusz Klich 8 pkt, obrona Jana Bednarka warta była 12 punktów. W obronie również bardzo dobrze grali Targetg 5 pkt i Wan Bissaka 6 pkt.  Nowy nabytek Jarod Bowen 5 pkt także udany transfer do mojej ekipy. W ataku zabłysnął Harry Kane, z opaską kapitańska za 18 pkt. Uważam że reszta zagrała poniżej możliwości.