FPL 22/23 #4: Kolejka nr.6

Po tygodniowym odwyku od Fantasy Premier League spowodowanym śmiercią Królowej Anglii czas na powrót rozgrywek. Tydzień resetu od ligowych potyczek i chwila oddechu, zadumy. Cóż wracamy, do tak naprawdę nieistotnej rzeczy jaką jest FPL.

Od ostatniego wpisu po raz kolejny minęły około 2 tygodnie. Dlatego omówię tu ekspresową kolejkę 6

kolejka 6

330 punktów od startu rozgrywek, a w ostatniej serii gier zaledwie 49 oczek – moje rezultaty.

Mimo wygranej 5-2 Brighton nad Lisami Sanchez zdobył zaledwie punkt. W obronie dużym plusem był Kierran Trippier – 8 punktów. Kyle Walker – 2 punkty w wyjazdowym remisie 1-1 z Aston Villą. Cucrella – żółta kartka, 71 minut gry.

Chelsea wygrała 2-1 z Młotami i był to 1 z ostatnich meczy Thomasa Tuchela jako menedżera The Blues. Następcą Niemca został nie Harry, a Graham Potter – dotychczas menadżer dobrze radzącego sobie Brighton. Powodzenia Panie Potter w tym trudnym miejscu pracy.

Nudna pomoc. Son (Tottenham), Matinelli (Arsenal) po 2 punkty. Lepiej się spisali o punkt ze względu na czyste konta Luiz Diaz (Liverpool) i Pedro Neto (Wolverhampton).

Atak czyli trzon zdobytych wszystkich punktów. Gabriel Jesus – 1 punkt. Na to oczko złożyła się żółta karta w przegranej Kanonierów nad Manchesterem United. Mbeummo bardzo dobrze zagrał – 8 punktów, bramka zdobyta oraz Leeds pokonane. Jako docelowo mój 3 slot nie mogę mieć pretensji. Kapitan. Wiadomo Haaland. Bramka w remsie z Villą, 3 punkty bonusu. 18 cennych punktów.

Plan na 8 kolejkę

Tak jak powyżej wygląda moje nieudolna pierwsza 11.Ustawienie to 1-4-3-3. Robiąc tego screena zobaczyłem, że już świeci mi się Zinchenko. Ratuje się w obronie Neco Williamsem z Notthingam, jakkolwiek to nie zabrzmi. Niezmiennie Halland na kapitanie. Norweg jest w formie. Ostatnio nawet przechylił szalę zwycięstwa w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund.
XD. Sprzedałem Kyle’a Walkera, kosztem kolegi z boiska Cancelo. Son poszedł w odstawkę, a zakupiłem z Andreasa z Fullham- budżetowa transakcja. W dłuższym terminie i tak podejrzewam, że pierwszy skład z automatu będzie dla Eze z Crystal Palace. Pedro Neto wstawiony z konieczności. Długofalowo to go nie widzę w swojej drożynce. Raczej tu będzie pewne miejsce Diaza z Liverpoolu.

Zobaczymy co dalej. Na chwilę obecną koniec narzekania.

Zielonych strzałek. Udanych wyborów na C.

Mr. Wazøwski