FPL 22/23 #3: 3 oraz 4 kolejka, a na horyzoncie 5

Sezon Premier League powoli przyspiesza. Już niedługo pojawią się kolejki w środku tygodnia jak chociażby nadciągająca 5 kolejka. Puchary europejskie i zbliżający sie wielkimi krokami sprawią jedynie że tempo stanie się mordercze.

Sytuacja w blogowej lidze:

kolejka 3:

Trzecia kolejka była słaba. 39 pkt przy 48 punktowej średniej.

22 Aug 22:20CucurellaAlexander-ArnoldGW4
21 Aug 19:32SánchezPickfordGW4

Końcem kolejki postanowiłem wykorzystać darmowy transfer sprzedając Pickforda a kupując Sancheza na bramkę. Nie ufam kompletnie reprezentantowi Anglii. Denerwuje mnie on jak i cały Everton. Gdyby nie korzystna cena to Pickforda bym nie wziął, takie to moje szukanie różnic. A Sanchez ma dobrą formę i jakoś mam większe zaufanie.

Za -4 postanowiłem zaryzykować i sprzedać Trenta z Liverpoolu. W miejsce obrońcy pojawił się Cucurella nowy nabytek the blues. Uniwersalny gracz. Kolejka mimo wszystko do zapomnienia. Kyle Walker z punktem. Zinchenko z bardzo dobrym występem – 6 pkt. Son zaledwie 3 oczka. Martinelli z asystą – 6 pkt. Luiz Dias (Liverpool) i Pedro Neto po 2 pkt na głowę.

W ataku wprowadzony Mbeumo – 2 pkt. Haaland z golem na koncie 6 pkt, a napastnik Arsenalu, Gabriel Jesus z asystą i żółtą kartką. Razem 8 punktów.

kolejka 4

Ostatnia seria gier była bardzo słaba. Jedynie 55 punktów minus 4 pkt za transfer, czyli 51 oczek. Bramkarz Brentford- Raya miał 6 cennych obron przeciwko Evertonovi. The Bees zremisowali z ekipą Franka Lmaparda. Kyle Walker 1 oczko. City przeciwko Crystal Palace nie zdobyło czystego konta. 2 bramki stracone. Gdyby nie impuls jaki dał Silva to pewnie by Obywatele nie wygrali. Nagle Haaland zdobył hattricka w drugiej połowie.

Nie mogę przeboleć tego, że nie dałem mu opaski. Opaska kapitańska zmarnowała sie na Jesusie, który nie zrobił absolutnie nic przeciwko Fullham, rzecz jasna oprócz żółtej kartki. Mbeumo z Brentford jedynie 2 punkty. W pomocy nie popisali się Martinelli (Arsenal, 2 pkt) i Son ( Tottenham, 3 pkt). Luiz Diaz (Liverpool) uczestniczył w pogromie, aż 9-0 z Bornemouth. 2 gole i czyste konto- razem 14 pkt. Cucurella w meczu domowym z Leicester zdobył asystę -5 pkt. A Kierran Trippier (Newcastle) – 2 pkt zdobyte w remisowym starciu z Wilkami. Z powodu kontuzji nie zagrał Zinchenko, z ławki wszedł Neco Williams – 1 pkt.

Plan na 5 kolejkę:

Plan na 5 kolejkę zakłada powrót do formacji 1-3-4-3. Zinchenko z kontuzją więc lepiej będzie wrzucić do pomocy Pedro Neto z Wilków. Bounremouth mocne nie jest, a nuż jakaś asysta zawodnika WOlvehampton sie przydarzy. Tym razem opaska zapisana na Haalandzie do odwołania. Ostatnio Jesus sie nie popisał, więc ma u mnie ograniczone zaufanie.

Do bacznej obserwacji Son. Koreańczyk nie ma liczb od początku tego sezonu. Coraz bardziej mnie martwi, jak tak dalej pójdzie to chyba się go pozbędę a środki przeznaczę np. na takiego Saint Maximina z Newcastle. 2 kolejki próby daje jeszcze Sonaldo.

To tyle na dziś. Zielony strzałek, wysokich overallów.

Mr. Wazøwski