Czesław Michniewicz- selekcjonerem reprezentacji Polski

Okres bezkrólewia polskiej reprezentacji minął 31 stycznia. Nowym szkoleniowcem polskiej kadry zostaje Czesław Michniewicz. Czy to jest dobry czy słaby ruch?

Cezary Kulesza dał sobie miesiąc czasu na wybór odpowiedniej osoby. Oczywiście wśród kandydatów znaleźli się: Michał Probierz ( po krótkiej przygodzie w Niecieczy zaledwie dzień czy 2, Adam Nawałka czy Jan Urban. Oczywiście nie brakowało także zagranicznych nazwisk w tym Fabio Canavaro , Andrij Szewczenko. Padło tez nazwisko Claudio Ranierriego zaraz po zwolnieniu z Watfordu. Dzięki Paulo Sousie na pewno wyleczyliśmy się z opcji zagranicznej, przynajmniej tymczasowo. Wybór padł na Czesława Michniewicza.

Czesław Michniewicz to niezwykle doświadczony trener. W swojej karierze trenował min. Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko Biała, Bruk Bet Termalica Nieciecza, reprezentacja Polski U-21 oraz Legia Warszawa.
W U-21 jego zespół pokonał min Włochy, Belgię oraz Portugalie w barażach. Niestety podczas młodzieżowego Euro nie dał rady drużynie Hiszpanii. Mimo to ten etap jego pracy można uznać za udany. Wówczas miał okazje pracować z takimi reprezentantami jak Jan Bednarek, Bartłomiej Drągowski czy Kamil Grabara oraz wielu innych. Pod koniec kolejnych eliminacji dostał możliwość prowadzeni Legii Warszawa z której skorzystał. Michniewicz z Wojskowymi zdobył Mistrzostwo Polski. Kolejna kampania Trenera była bardziej skrajna. Udane występy min z Spartakiem oraz Leicester w Lidze Europy. W ogóle udane eliminacje Legii w Europie. Po raz pierwszy gdzieś Legia awansowała w europejskiej piłce od 4 lat. Dobre wyniki w LE ale niestety multum porażek w Lidze plus problemy takie jak grupa bankietowa.
Teraz stoi przed Michniewiczem szansa na dalszy rozwój. Praca z najlepszymi zawodnikami z kraju. Lewandowski, Kamil Glik, Piotr Zieliński oraz Matty Cash. 
Na chwile obecną nie ma lepszego Polskiego trenera. O atutach Michniewicza wspominałem wyżej. Natomiast Adam Nawałka jako inny kandydat na to stanowisko na pewno wyróżnia się tym że już odniósł cos z reprezentacja. Sukces na euro 2016 oraz totalny blamaż na mundialu w Rosji 2 lata później. Mimo to kadra pod jego zaliczyła 2 udane kampanie eliminacyjne. Od paru dobrych lat oraz od nieudanej przygody z Lechem były szkoleniowiec nie trenował żadnego zespołu co daje spore wątpliwości czy nadal śledzi piłkę i czy da rade wymyślić coś pod baraże z niewielka ilością jednostek treningowych. Oczywiście Michniewicz także nie dam na 100% pewności na sukces. Ale uważam że ma większe szanse bo jest wciągu to znaczy że ma styczność z piłką. Cały czas jest obecny . Ten poniższy filmik z odprawy trenera wystarczająco pokazuje jaki to szkoleniowiec:

film z Kanału Sportowego na You Tube


Kwestia 711

Ta kwestia jest bardzo kontrowersyjna. Trzeba jasno to podkreślić Pan Michniewicz nie miał i nie ma postawionych zarzutów za korupcje. Próbowano mu udowodnić sprzedanie 2 meczów gdy trenował Lecha Poznań oraz 711 połączeń z Ryszardem Forbrichem ps. FRYZJER.
Powiem tak mnie argumentacja Michniewicza przekonuje że nie miał do czynienia z łamaniem prawa. W niedawnym Hejt Parku z selekcjonerem można było usłyszeć tłumaczenie Michniewicza. Myślę że to był dobry ruch aby raz na zawsze wyczerpać ten temat i trener dobrze sobie z tym poradził.

W Internecie jest wiele artykułów materiałów na ten temat każdego z obozów w tej sprawie.
Smutne to były czasy. Korupcja niszczyła polski sport. Szkoda że nie wspomina się także o historii z książki Spalony czy fragmentu Stanu Futbolu gdzie jest napisane że Andrzejowi Iwanowi po “podejrzanym” meczu Wisły Kraków pieniądze wręczył Adam Nawałka.
Podczas wyboru selekcjonera w 2013 r Kandydatem na stanowisko selekcjonera oprócz Nawałki był pan Dariusz Wdowczyk. On akurat już miał postawione zarzuty korupcyjne.
Ja rozumiem ze wydarzenia związane z tymi polaczeniami miały miejsce 18 lat temu. Michniewicz Noe pamięta wszystkich polaczeń z Forbrichem. I to może powodować i powoduje pobudzenie wyobraźni u innych i różne domysły. Rozumiem także to stanowisko. Bardzo dobry materiał zamieścił footroll.

kanał Footroll na you tube

Proponuje popatrzyć w przyszłość z nadzieja że już nigdy w polskim futbolu nie ujrzymy korupcji która tak bardzo potrafi nas kibiców dzielić.
W marcu ruszają baraże i póki co dla mnie to się liczy. Stoimy przed prawdopodobnie historycznym momentem polskiej piłki. Pierwsze baraże seniorskiej kadry jakie będą mieć miejsce. Z pewnością może ten mecz z Rosją będzie ciekawy zwłaszcza jak teraz wygląda sytuacja na linii Ukraina Rosja. Futbol nie raz miał wpływ na relacje pomiędzy państwami. Jeden z przykładów to np. Argentyna – Anglia I ręka boga Maradony. Czy słynny mecz na wodzie albo nie tak dawna wygrana z Niemcami- upieczonymi mistrzami świata z 2014 roku.
Będzie ciekawie. Już się nie mogę doczekać.