Polska w Lidze Narodów kolejki 3-4

Polska – Finlandia

5-1

3 młode twarze: Jakub Moder ,Walukiewicz , Jóźwiak i Karbownik. Dostarczanie im szans daje nadzieje na lepszy czas dla drużyny narodowej. Poza tym Drągowski zadebiutował w bramce. Uważam że zaprezentował się na przyzwoitym poziomie .

Hattrick Kamila Grosickiego. Odblokowanie się Piątka i Milika. Slaven Bilic powinien dać mu szansę tym bardziej że nigdzie nie odszedł a doświadczenie zawsze bywa pomocne. Na minus powiem tyle że Grzegorz Krychowiak miał parę strat. Dodatkowo koncentracja lekko zleciała pod koniec meczu gdzie straciliśmy 1 gola.

Podsumowując:

Zmiany selekcjonera na plus ale nadal jest nad czym pracować. Nie bać się porażki  i walczyć do utraty sił. Oby tak dalej.

Polska – Włochy

0-0

Mógł to być mentalny come back tak jak mecz z Niemcami za NAwałki 2-0 .

Niestety zgubiła nas nieudolność . Choć pomagało nam też szczęście. Mecz niezwykle widowiskowy. Brawa dla Selekcjonera za wstawienie Jóźwiaka, Szymańskiego, Modera i Walukiewicza. Jak już ogrywać się to z takimi rywalami.

Współpraca Klich- Lewandowski oceniam bardzo dobrze. Być może w końcu J.B znalazł na niego pomysł dla drużyny narodowej.

Ściągnięcie Roberta Lewandowskiego pod koniec oceniam  negatywnie, jak ściągasz swoją potężną armatę to wiele to mówi o twoim stylu gry. Jak dla mnie powinien być ściągnięty Krychowiak. Nie wiem czy już się nie wypalił całkiem dla kadry. Brakowało mi tutaj Góralskiego, takiego walczaka, wojownika na taką agresywną ekipę .

Albo momentami za wolno albo za szybko. Dokładność. Te detale nas gubią i to widać. 0-0 za szczęście w defensywie i nieszczęście w ofensywie oceniam za wynik sprawiedliwy. Na Euro taki wynik w grupie to byłoby coś.

Jest żal za brak 3 punktów. To było do osiągnięcia ale pięknie to zmarnowaliśmy.

Kolejny przystanek Bośnia.

Polska- Bośnia

3-0

Z Bośnią wygraliśmy 3-0.

Jak się okazało była to tylko formalność. W 14 minucie jeden z Bośniaków zdobył czerwoną kartkę. W 40 i 51 minucie Robert Lewandowski strzelił po golu. A pod koniec pierwszej połowy bramkę zdobył Karol Linetty.

Tłem tego zgrupowania była premiera książi o Jerzym Brzęczku pt”w kadrze”. Opinie wokół tego dzieła są w większości negatywnie.

Bohaterami tego zgrupowania zostali Jakub Moder, Karol Linetty oraz Mateusz Klich. Na tego ostatniego w końcu selekcjoner ma pomysł. A Linetty miał swoje przebłyski.

Antybohaterami byli Grzegorz Krychowiak, który spisał się wyraźnie poniżej oczekiwań.

Drugą z takich postaci może być Piotr Zieliński. W “Stanowisku” padła ciekawa opinia według której niezbędność w składzie pomocnika  jest mocno podważona.