FPL 22-23 #8 kolejka noworoczna

Rok 2023 rozpoczęty na dobre, a najlepsza liga świata po miesięcznej absencji przyspiesza, do tego stopnia, że codziennie można zobaczyć jakiś mecz rozgrywany na angielskich boiskach.

Kolejka 18

58 punktów wynik słaby ale nie mega słaby. Od początku. Raya to dobry wybór, aż 9 oczek. 5 ważnych interwencji z West Hamem. Kierran Tripper jak zawsze dobre sobie poradził. Mimo żółtej kartki obrońca zanotował 8 punktów. Akanji 2 punkty w nieoczywistym remisie 1:1 z Evertonem. Estupinian wyszedł na 0, ponieważ Brighton przeciwko Arsenalowi straciło 4 bramki.

W formacji pomocników. De Bruyne z City, 1 punkt, za sprawą żółtej kartki. Almiron z Newcastle- czyste konto, więc 3 punkty. Zaskoczył mnie nie po raz pierwszy Andrea z Fullham. Asysta w domowym spotkaniu z bardzo słabym Southampton. Kapitan Arsenlau Martin Odegaard 13 punktów. Złożyły się na to gol, asysta i bonusy. Callum Wilson pomimo wejścia z ławki, zdobył żółtą kartkę. Niestety wyzerował sobie punkty zdobyty za 26 minut gry. Darwin Nunez przebudził się. Asysta przeciwko Leicester, nie jest źle. Tym razem mój kapitan z golem i żółtą kartką. Norweg zakończył kolejkę z 12 punktami.

Plan na GW# 19

Moją drużynę po kolejce opuścili Veltman z Brighton oraz Ben Davies z Tottenhamu. Ten drugi wyleciał, ponieważ na ten moment przestałem wierzyć w Spurs. Bardzo słaba obrona, niejasna przyszłość włoskiego szkoleniowca. Uważam, że jak najszybciej trzeba określić czy Antonio Conte będzie menedżerem Kogutów na kolejne lata. Czy tak się stanie, czy też nie, należy jak najszybciej pozbyć się z klubu Bena Daviesa oraz Erica Diera, tym samym zainwestować w defensywę i nie blokować ofensywnego potencjału drużyny.

Natomiast Joel Veltman radził sobie o poprawnie, bardziej się go pozbyłem ze względu na dokonanie zmiany w finansach. Wierzę w poprawę formy Estupinana, jak niektórzy uważają gracza zastępującego 1:1 ex zawodnika Mew Marca Cucurellę.

Nowe twarze to Thiago Silva z Chelsea oraz Neco William z Nottingham. Chelsea ma podwójną kolejkę, poza tym Silva to pewniak do składu. Stąd szukam w tym szansy. Neco Williams z dwóch powodów się u mnie znalazł. Przede wszystkim dobra cena oraz na radarze Southampton, Leicester, Bornemouth, Leeds. Nie ma lepszego kalendarza aby zbierać punkty i walczyć o utrzymanie. Patrząc realnie nie będzie o to Forest łatwo. Mimo to podpopieczni Steva Coopera potrafili w ostatnim meczu zremisować z Chelsea. Tak na marginesie chciałbym aby Forrest udało się utrzymać.

Oby Nottingham przyświecała myśl z serialu Apple TV “Ted Lasso”.

“Belive”- Uwierzyć

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ted-lasso-believe-print–403775922850783201/

Lecimy dalej. Zielonych strzałek.