Fantasty Premier League 2021/22 # 12 Żółte kartki, Madison i Salah wojują

Przełom listopada- grudnia to czas, w którym Premier League zaczyna przyspieszać. Myślę że odpowiedni czas aby w tym pędzie zawirowań zobaczyć do naszysch składów w fpl-u. Tak, więc dziś zbiorcze podsumowanie kolejki 12 oraz 13.

Kolejka 12

Ta kolejka zapewniła mi 46 punktów. Słaby wynik.

Crystal Palace Guaity uległo Aston Villi 1-2, brak czystego konta, stąd jeden punkt.

W obronie Matty Cash, Laporte z City i Jansson z Brentford zanotowali po żółtej kartce. Mimo żółci Jansson zachował czyste konto i razem uzyskał 5 punktów. Pozostałe grono z zdobyczą kartką po punkcie na głowę. Nadal najlepszym obrońcom w składzie jest Trent ALexander Arnold z Liverpoolu. Tym razem TAA do czystego konta dołożona asysta. 9 punkcików

Do pomocy ściągnąłem WIlfrieda Zahę. Gracz Orłów często znajduję się w pierwszym składzie, więc uznałem że może być wzmocnieniem drużyny. W tej kolejce dobył soczysty punkt, grając przez 71 minut, zdobył żółtą kartkę. Ten gracz często się zachowuje dziecinnie i niesportowo. Ta kolejka mi to przypomniała. Emille Smith Rowe 3 punkty na koncie. Pomocnik Kanonierów rozegrał całe spotkanie za 0 z tyłu został wynagrodzony dodatkowym punktem. Na kapitanie Salah. Egipcjanin tylko uzyskał asystę, oczywiście bonusy za czyste konto trafiły. Liverpool grał wtedy z Southampton i wygrał 4:0 .

W ataku nowość bo Ivan Toney w meczu przeciwko Evertonowi zdobył bramkę. Wraz z bonusami były król strzelców Championship ma 9 punktów. Niestety nadal zablokowani z formą strzelecką są Antonio i Saint Maximin. Myślę, że któregoś dnia odpalą albo ja ich wywalę z drużyny.

Bardzo mocna ławka. Brak trafu z bramkarzem to już klasyka. xd Chyba trzeba na stałe przyspawać Sanchesa do pierwszej jedenastki. Madioson mega zaskoczenia. Zastanawiałem się czy dobrze trafiłem z ściągnięciem gracza Leicester do jedenastki. Anglik skończył występ z golem i asystą . Mimo przegranej z Watfordem, gracz na pewno przypomniał się graczom fpla i nie tylko. Jakub Moder 81 minut rozegranych w tym czyste konto. Poza tym Dias z City pełne 90 minut wybiegane co daje 2 punkty.

Informacja o pucharach

W okolicach 12 serii gier zauważyłem na stronie fpl-a szczegóły o pucharach

Z racji na klub który wybrałem przed nowym sezonem Tottenham Hotspour. Wiem już teraz, że po 19 kolejce najlepsze 524 288 kwalifikuje się do opcji pucharowej.

O wiele ciężej sytuacja wygląda w Picharze Polski gdzie 131 072 menedżerów w 21 kolejce rozpoczyna zmagania w tej formule.

Do pierwszej możliwości gry w pucharze pozostało mi 6 kolejek ale spokojnie jest jeszcze szansa zepsuć wynik i nie zakwalifikować się. Teraz już trochę poważniej, mam nadzieję na awans do obu pucharów, tym bardziej że sezon temu nie udało się dostać. Po roku przyznaje, że co do niketórych wyborów personalnych byłem mocno uparty. Byłem pewien, że Mitrovic z Fullham nastuka bramek oraz że debiutujący w Premier League Timo Werner wejdzie do rozgrywek z drzwiami i futryną. Potem oczywiście odjechała mi reszta stawki. Obecnie naprawdę nie jest źle. Część graczy zacznie się wykruszać i nie nadążać za deadlineami czyli pojawia się szansa na horyzoncie. Tego wykorzystania napotykających się możliwości życzę sobie i Wam.

kolejka 13

Finalnie kolejka 14 zamknąłem z 68 punktami. Nie jest źle, można powiedzieć, że jest średnio. Od początku sezonu ta liczba wynosi 751.

screen z livefpl.net

W bramce Vinente Guaita. Wygrana Leeds nad Crystal Palace sprawiła że Hiszpan dostarczył mi 2 punkty.

W obronie Ruben Dias aż 9 punktów. Mimo konataktowego trafienia Aston Villi Portuglaczyk strzleił bramkę dla CIty. Matty Cash 1 punkt. Reprezentant Polski stracił szanse na więcej przez średnią obronę swojego zespołu przeciwko Manchesterowi City. TAA 2 punkty. Gracz The Reds zazwyczaj broni dobrze. W meczu przeciwko Evertonowi nie udało się wyjść na 0 z tyłu.

W sekcji pomocy po raz kolejny Madison dobrze się pokazał. Gol Anglika i bonusy uzbierane razem wyniosły 10 punktów. Wilfried Zaha bez żółtej kartki, bez głupot 2 punkty. Szkoda że nie więcej. Kapitan jest tylko jeden i jest nim u mnie Mohamed Salah. 2 bramki Egipcjanina + bonusy+ ciężar opaski kapitańskiej . Razem 30 punktów. Emille SMith Rowe w przegranej z United zdobył 7 punktów. 70 minut z gry oraz bramka. Razem Kanonier nazbierał 7 punktów. Przyzwoity wynik.

W ataku Saint Maximin z 2 punktami. Tylko 76 minut gracza Srok. Mihail Antonio z West Hamu zaczyna mnie coraz bardziej wkurzać. Odkąd go mam dawno nie pamiętam by cokolwiek strzelił w przeciągu miesiąca. Może najwyższy czas ściągnąć kogoś innego w miejsce Jamajczyka.

W ławce rezerwowych po raz kolejny Sanches. O 1 punkt lepszy od mojego głównego bramkarza. Ruben Dias z City nie grał, więc nic nie zdobył. Jakub Moder pełne rozegrane 90 minut co przyniosło razem 2 punkty. Jansson z Brentford zaledwie punkt. Laporte z City nie grał. Opróćz golkipera nie ma kogo żałować.

Jak zwykle życzę wam czytelnicy zielonych strzałek . Dobrych ruchów na C, udanych transferów.