Doping

Witam wszystkich.

Ten tekst poniżej nie jest napisany przez mnie. Osoba która to napisała wyraziła zgodę abym to opublikował. A uważam, że warto było to zamieścić.

fot: pixaby.com.pl

“O dopingu w świecie sportu słyszymy od wielu wielu lat, jednak bardziej w tym negatywnym świetle. Jest to sztuczne podnoszenie naszej wydolności fizycznej a także psychicznej metodami wykraczającymi ponad normalny. Celem zażywania takich środków jest przede wszystkim wyostrzenie uwagi, zwiększenie koncentracji, siły a co najważniejsze pobudzenie układu nerwowego. Ciągłe używanie dopingu wiąże się też z licznymi konsekwencjami takimi jak zmiany skórne, łysienie, uszkodzenie wątroby, zahamowanie wzrostu naszego ciała, wysokie ciśnienie krwi, zmiany hormonalne oraz uzależnienie.

Często słyszymy, że tylko sportowcy zażywają dopingu, jednak uzależnienie to dotyka też młodzież. Młodzi ludzie sięgając po tego typu rzeczy myślą, że poprawią wygląd swojej sylwetki ale też twierdzą, że zwiększy to ich asertywność i pewność siebie,jednak nie wiedzą też jak takie myślenie i faktycznie zażywanie dopingu wiąże się zatruwaniem samego siebie, rujnowaniem swojego życie a także nieodwracalnymi zmianami w swoim ciele.

Środki dopingujące dzielimy na dwa rodzaje: o natychmiastowym działaniu oraz o przedłużonym działaniu. Należy też wspomnieć o skutkach zmian hormonalnych po zażywaniu takich środków, którymi są: pojawianie się męskich cech u kobiet (np zarost czy niższy ton głosu), oligospermia (to jest obniżenie ilości plemników w nasieniu, co może doprowadzić do niepłodności u mężczyzn), atrofia jąder (czyli inaczej ich zanik) oraz ginekomastia (zwiększenie sutków u mężczyzn).

Podsumowując, zażywanie dopingu wiąże się tylko z negatywnymi skutkami, stąd lepszymi alternatywami jest częstsze, ale krótsze ćwiczenia o mniejszym wysiłku oraz przede wszystkim akceptacja swojego ciała.”

Od siebie zamieszczam tu dwa filmik związane z dopingiem.

Wypowiedz zawodnika mma „Różala”

oraz wycinek z hejt parku, gdzie gościem był Jakub Wawrzyniak.

[[[[[[[[[( kącik pomocowy )]]]]]]]]]]

https://www.pajacyk.pl/#index

http://www.okruszek.org.pl/dziekujemy.php/

https://www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-przy-okazji?category=-1

Trzymajcie się.

By: Mr. Wazøwski i tajemniczy autor