Magazyn Angielski #29

Tydzień temu nie było podsumowania 4 serii gier w Anglii. Do tego momentu nawet nie było nic o Europejskich Pucharach. A minęła jeszcze 5 kolejka. Trochę minęło. Czas to wszystko mam nadzieję że zgrabnie i chronologicznie uporządkuje .

4 kolejka

Wiadomo że w każdej kolejce odbywa się 10 meczów. Zwłaszcza wtedy kiedy nic nie jest przenoszone oraz zwłaszcza wtedy kiedy piłkarze nie są zakażeni wiadomo czym. Ja tu tylko zamieszczę swoje wrażenia odnośnie 5 meczy.

Mecz Tottenhamu na Sellhurst Park wydawał się łatwym osiągalnym celem dla Nuno Espirito Santo. W większość statystyk drużyna Orłów pod wodzą Patricka Viera była lpesza. w 53 minucie WIlfried Zaha i Tanganga zostali ukarania za niesportowe zachowanie żółtymi kartkami. 5 minut późnirj Tangnagna dołożył kolejną żółtą kartkę i wyleciał z murawy . Crystal Palace z przewagą o 1 gracza zdominowało Tottenham. Wyżej wymieniony Zaha wykorzystał rzut karny. Wchodzący na boisko Odsone Edouard zmienił Christiana Benteke i zdobył 2 bramki. Znam doskonale Francuza z prowadzonego przeze mnie Celticu Glasgow w Football Menagerze. Tego gracza stać na wiele.

źródło: oficjalny kanał Crystal Palace na you tube

Wygrana Kanonierów przeciwko Norwich miała być obowiązkowa. Tak też się stało. Pierwsza wygrana Arsenalu w lidze. W 66 mincuie Aubymeyang zdobył decydującego gola na wagę 3 punktów. Kanarki nadal ostatnie w rozgrywkach, natomiast Arsenal odbija się od dna.

Na Old Trraford nie było głośniejszego wydarzenia od powrotu Ronaldo do United. W meczu przeciwko Newcastle mieliśmy okazję go zobaczyć. Krótko mówiąc powrócił. Ale w jakim stylu. 2 bramki, z czego 1 pod koniec pierwszej połowy, a druga w 62 minucie. Nogę do gazu przycisnęły gole Fernandea i Lingarda. Przy tych trafieniach asystował Paul Pogba. Newcastle jedynie w 56 minucie po asyście Maximna i golu Manguilo zdobyło bramkę. Która jak widać niewiele pomogła Srokom.

CR7 strzela, strzela również Lukaku. Belg miał zdobył pierwszą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu. W pierwszej (15 minuta) pomógł mu Kovacic, w drugiej Azplicueta . Pomiędzy tymi golami jeszcze Kovacic zdołał gola zodbyć. Bardzo dobre widowisko dla około 40 000 widzów na Stamford Bridge. Dla Aston Villi była to druga porażka w sezonie.

Na Elland Road przyjechał Liverpool. Zwykle mecze tych obu drużyn są bardzo ciekawe. Tym razem był to dość jednostronny mecz. The Reds przeważali i ostatecznie to oni wyszli zwycięsko z tego meczu. Bramki strzelili Salah, Fabinho i Sadio Mane. W okolicach 63 minucie niefortunnie nogę złamał młody gracz Jurgena Kloppa Harvey Elliot. Mohamed Salah gdy zbliżył się do kolegi zaczął szybko alarmować służby medyczne i odszedł od niego. Dało to do myślenia, że nie jest dobrze. Został ukarany za to Pascal Struijk czerwoną kartką, gdyż sędzia dopatrzył się tam kontaktu. Czy było to specjalny zabieg Holendra. Ja myślę że nie i że to było po prostu niefortunne zajście.

filmik z oficjalnego kanału Liverpoolu na you tube

Europejskie puchary i Legia

Patrząc na klubowe rozgrywki Europejskie Angielskie drużyny radziły sobie tak jak należy, z wyjątkiem Manchesteru United. Czerwone diabły przegrały z Young Boys. O czym było nie tak dawno głośno. Pierwszy gol tego spotkania należał do Cristiano Ronaldo w 13 minucie. W 35 minucie Aaron Wan Bissaka ujrzał czerwoną kartkę. Osłabiło to Czerwone Diabły i doprowadziło do straty dwóch bramek. Szwajcarczy okazali się lepsi, a przynajmniej wykorzystali swoją szansę w tym spotkaniu.

Również w Lidze Mistrzów głośno było o spotkaniu Manchesteru City z Rb Lipsk. Wynik 6-3. Dla the Citizens bramki zdobyli różni gracze. min: Nathan Ake, Mahrez, Cancel, Grealish czy Jesus. Dla drużyny z Lipska wzmocnieniem okazał się Christpher Nkunu który popisał się hattrickiem. Trzeba to wszystko zobaczyć na własne oczy.

filmik z oficjalego kanału Manchesteru City na you tube

W lidze europy Napol zremisowało z Lieciester 2-2, podobnie było z Tottenhamem i Rens w lidze Konfederacji.

Natomiast na pochwałe w Lidze Europy zasługuje Legia Warszawa. w meczu z Spartakiem Moskwa nie było łatwo. Rosjanie przeważali mocno w statystykach. Jednak pod sam koniec spotkania padła ta jedna bramka. I była to bramka dla Legionistów.

5 kolejka

Na Viarage Road przyjechała drużyna Watfordu. Zapowiadało się na ciekawe starcie dwóch tegorocznych beniaminków. W 17 minucie bramkę dla Szerszenie zdobył Emmanuel Dennis. W tej samej połowie spotkania celnie przymierzył Teemu Pukki dla Norwich. Fin znany był z dobrego początku, w trakcie poprzedniego epizodu Kanarków w Premier League. W drugiej części meczu Ismaila Sarr zodbywa dublet. Tym samym Watford zdobywa 3 punkty. Natomiast Kanarki zajmują zaszczytne ostatnie miejsce. Czyżby Daniel Farke powtarza schemat sprzed 2 sezonów.

filmik z oficcjalengo kanału Watford na you tube

Sytuacja Jana Bednarka była nie zaciekawia ostatnimi czasy. Ralph Hassenhutl w starciu z Manchesterem City pewnie postawił na reprezentanta Polski. Był to dobry ruch austriackiego trenera. Z Manchesteru Święci wywieźli cenny remis.

Aston VIlla pewnie pokonuje Everton 3 bramkami. Bramka pierwsza należała do Mattyego Casha. Kto wie kto wie być może przyszłego reprezntatna Polski. Z drużyny the toffes Luka Digne strzelił samobója. A wchodzący na murawę Leon Bailey po asyście Dannego Ingsa zdobył decydującego gola. Nic EVertonowi zmiana w bramce nie pomogła. W tym spotkaniu bramki drużyny Beniteza strzegł Asmir Begovic.

filmik z oficjalnego kanału Evertonu na you tube

Podczas tej kolejki zmarł wybitney angielski ligowiec Jimmy Greaves Greavesa. Był on legendą TOttenhamu oraz mistrzem świata z reprezentacją Anglii.

Sean Dyche pokonany przez Kanonierów. Kto wie może Arteta właśnie teraz pokaże że to ten sezon. Wkrótce się dowiemy . Derby północnego londynu to najlepszy test dla obu ekip. Może najwyższy czas by łysy bajearnt i jego Burnley wróciło do Championship. Dość długo Burnley utrzymuje się napowierzchni. Już w niejednym sezonie wielu skreślało the clarets. Jednak cały czas coś ich przyciąga do elitarnej ligi

Drugi zespół z Londynu ponosi porażke dla odmiany. Tak wiem co złośliwcy powiedzą. Jak Arsenal wygrywa to dla odmiany Tottenham przegrywa. Zpbaczymy kto będzie lepszy w derbach północnego Londynu. I czy zapowiada się na dłuższy kryzys Kogutów.

Brentford pewnie wygryało z Wilkami 2:0. Ivan Toney zakończył mecz z asytsą i bramką . Anglik asystował Bryanowi Mbeumo. Mimo utraty jednego gracza za zgromadzone kartki, the bees dowieźli korzystny wynik do końca.

filmik z oficjalnego kanału Brentford na you tube

Na pochwałę w 5 kolejce zasługuje także hit manchester united – west ham, Znany popularny CR7 zaliczył bramkę. Jeses Lingard po raz kolejny z celnym trafieniem do bramki rywala. David de Gea pięknie wybronił karny wyznaczony dla West Hamu. Tym samym wchodzący na parę minut Mark Nouble po raz pierwszy od dłuższego czasu nie wykorzytsał jedynastyki.