Stare Ekstraklasowe przemyślenia

Witam wszystkich. Ten wpis będzie nieco inny niż wszystkie. Jest to post, który był już przeze mnie publikowany ale w innym miejscu.

Poza tym dość sporo zmieniło się od tego czasu. Opublikowałem to w listopadzie, w sezonie 18/19.

Jako że prawie z każdym nowym tematem jestem do tyłu xd . To dziś nadszedł czas by zrobić sobie podsumowanie Ekstraklasy po dłuższej przerwie.Skupie się dzisiaj na MOICH przewidywaniach co do poszczególnych klubów

Do spadku według mnie jest Zagłębie Sosnowiec z powodu braku planu jakiejś długotrwałej strategi . Mam tu na myśli promowanie młodzieży marketing i tym podobne akcje .Według mnie transfery tak zwanych odrzutów nie są receptą na awans .

Drugiego spadkowicza ciężko określić w tej fazie sezonu . Wydaje mi się że może to być np Wisła Płock , Arka Gdynia czy Miedz Legnica . Prawda jest taka że może to potoczyć się jeszcze inaczej . Jest też taki przesąd, że drużyna która sezon wcześniej kończyła rozgrywki na 8 miejscu przed podziałem na grupy . Sezon później leci z Ekstraklasy . Były już takie przypadki z Termiką ,Podbeskidziem lub Górnikiem Łęczna . Zobaczymy czy w tym sezonie będzie wyjątek od reguły . Jeśli chodzi o mnie to mi się nie wydaje , by Zagłębie Lubin spadło , a rok temu mieli 8 pozycje (przed podziałem ).

Skoro mowa a Miedziowych to według mnie sezon wcześniej największym błędem było zwolnienie Piotra Stokowca . On naprawdę jest dobrym szkoleniowcem ponieważ pracował 3 lata w tamtym klubie . Podoba mi się to w nim że pracuje długofalowo , ma staregię krok po kroku do celu .

Obecnie trenuje tam jakiś holender (chyba ). Potencjał mimo wszystko w Lubinie był i jest . Przykłady: Krzysztof Piątek , Jarosław Jach . Krótko mówiąc są za słabi na mistrza a zbyt mocni na spadek . Przeciętniak ligi.

Drużyny środka tabeli to również takie zespoły jak : Piast , Cracovia , Pogoń , Korona , Śląsk . Do tego grona również wpasował by się Górnik Zabrze . Jak do tej pory nie szło im dobrze ale są tam takie talenty np ( Żurkowski , Szymański ,Wolsztyński ) .W decydującym momencie sprawią , że zespól uchroni się od degradacji .

Pod górkę ma Wisła Kraków . Po cyrkach z inwestorami z Kambodży klub cudem odzyskał licencje od PZPN . Nie mówię tego złośliwie ale ich sytuacja nie wyglądała dobrze . Klub uratowali w dużej mierze kibice poprzez kupno akcji , karnetów i oczywiście sprzedaż koszulek z serii linia życia. .Wąska ławka na pewno im nie ułatwi im utrzymania , lecz z drugiej strony nie wszystko stracone .

Teraz chce się przyjrzeć mojej czołowej czwórce ( Lech Poznań , Legia Warszawa , Lechia Gdańsk i Jagiellonia Białystok ). Nie zamierzam zgadywać kto mistrzem zostanie bo to jest całkowita loteria . Nie sądzę by to była Jaga . Co prawda klub został wzmocniony piłkarzami Wisły ale według mnie albo po raz kolejny będą wicemistrzami lub jak im się odrobinę noga poślizgnie to 3 miejsce .

Na pewno faworytem jest Legia , która zdobyła tytuł 3 razy z rzędu .Słyszałem o tym że Sa Pinto chce z Wojskowy zrobić drugą Lizbonę na siłę , (po jaką cholerę )Talenty w ekipie są .np (Niezgoda ,Majecki , Wieteska) . Mimo to Legia ma ogromny minus ode mnie , który ciągnie się od zeszłego sezonu . Niepotrzebnie zwolnił Jacka Magierę .

W Polsce jest naprawdę bardzo wielu dobrych szkoleniowców np Czesiu Michniewicz ,Stokowiec , o którym już pisałem .[ Nie zapominajmy że to właśnie Lechia jest na przodzie tabeli i jeżeli będzie wystarczająco zdeterminowana i skoncentrowana to może tytuł zdobyć . Wszystko w ich rękach. ]

[ W Lechu jest natomiast Nawałka . Wiadomo co zrobił z reprezentacją i co z nią osiągnął .Przekombinował na mundialu nie da się tego ukryć . Ja uważam , że to trener na lata .Ma swoje przesądy ale oprócz nich jest profesjonalistą ( dokładnie analizuje przeciwników ,promuje talenty ). Co do Lecha , żeby nie było za kolorowo to przyczepie się do dwóch rzeczy : brak jakichś super wzmocnień ( ale dobra , jeszcze zrozumiem , bo większa przebudowa jest pewnie planowana na lato . A druga rzecz to jest poprawa defensywy . Bez niej to może być ciężko. ]

Ok , to koniec tego wywodu . Dzięki za wytrwałość 😉 i przepraszam za błędy (jeżeli oczywiście są ).

🙂 Jeżeli ktoś wytrwał w czytaniu, to gratuluję. Post mógł wydawać się nudny i mam tego świadomość.

Ostatnio wystartowałem z Twitterem. Będę tam udostępniał linki do nowych wpisów. Więc jak ktoś codziennie używa tego portalu i nie jestem w miarę nudny to może zaobserwować mnie.

Mr. Wazøwski lub @WskiMr

Trzymajcie się.

By: Mr. Wazøwski